Stanowisko WZM S.A. w sprawie wpisu na platformie X redaktora Macieja Miłosza

W związku z zamieszczonym w dniu 20.11.2023 r. wpisem na platformie X redaktora Macieja Miłosza odnoszącym się do artykułu ,,Polska-Korea Płd. Zbrojeniowe małżeństwo nieskonsumowane” opublikowanym w Dzienniku Gazeta Prawna, Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne S.A. (dalej: ,,WZM”) przedstawiają stanowisko w przedmiotowej sprawie.

Prezes Zarządu WZM odbyła rozmowę telefoniczną z redaktorem Maciejem Miłoszem po przeczytaniu artykułu ,,Polska-Korea Płd. Zbrojeniowe małżeństwo nieskonsumowane” w Dzienniku Gazeta Prawna, ponieważ treści w nim zawarte dotyczące przemysłu zbrojeniowego, w tym spółek z Grupy PGZ, uważała za dalece nierzetelne.

Pani Prezes zaproponowała po raz kolejny panu redaktorowi przyjazd do WZM, po to aby naocznie zobaczył zakład, o którym pisze.

Zapytała w zakresie nieskorzystania z poprzednich zaproszeń, że może oczekuje odpłatnego zlecenia. Szkoda, że pan redaktor Maciej Miłosz w sposób zniekształcony przedstawił rzeczywistość.

Należy ponadto zaznaczyć, że kiedykolwiek, jakikolwiek przedstawiciel prasy, mediów zwrócił się z pytaniem do WZM, niezwłocznie otrzymywał odpowiedzi na zadane pytania. Problem pojawia się wówczas kiedy, jak w artykule ,,Polska-Korea Płd. Zbrojeniowe
małżeństwo nieskonsumowane” redaktora M. Miłosza, opisuje on niepochlebnie polskie spółki, nie starając się zapytać drugiej strony, jak rzetelność dziennikarska nakazuje.

Rozmowie Prezesa Zarządu WZM z redaktorem Maciejem Miłoszem przysłuchiwały się również inne osoby z ramienia spółki tj. Dyrektor Handlowy, Dyrektor Biura Zarządu oraz Kierownik Sekretariatu Asystentka Prezesa Zarządu.