Obsługi, naprawy i remonty oraz modyfikacje i modernizacje SpW

Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne S.A. od kilkudziesięciu lat specjalizują się w modyfikacjach i modernizacjach, a także przeglądach i naprawach gąsienicowych i kołowych pojazdów wojskowych. Obecnie Spółka skupia się wyłącznie na platformach gąsienicowych pancernych, jednocześnie utrzymując potencjał do pojazdów kołowych.

Obok wciąż realizowanej obsługi Bojowych Wozów Piechoty BWP-1/1D, Bojowych Wozów Rozpoznawczych BWR-1D/1S, Spółka utworzyła potencjał do obsługi czołgów Leopard 2, i jest w trakcie ustanawiania Centrów Kompetencyjnych do czołgów Abrams oraz K2, w zakresie których podjęto już działania i inwestycje ukierunkowane na uruchomienie jeszcze w 2023 roku pierwszych obsług czołgów Abrams, a w roku 2026 produkcji pierwszych egzemplarzy czołgów K2.

Wieloletnie doświadczenie w obsłudze zespołów napędowych pojazdów wojskowych pozwoliło na rozszerzenie tych kompetencji o projektowanie i produkcję szybko-wymiennych zespołów napędowych Power-Pack. Współpraca ze światowymi liderami technologicznymina rynku zbrojeniowym przyczyniła się do dynamicznego rozwoju produktowego Spółki.

Konsekwentnie realizowana strategia zaowocowała utworzeniem pierwszego w kraju ośrodka obsługi czołgów Leopard 2, a w najbliższej przyszłości także czołgów Abrams i K2.